Prezydent Wrocławia wspiera USK
 

Prezydent Wrocławia wspiera USK

 

Pół miliona złotych przekazał prezydent Jacek Sutryk Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu we Wrocławiu. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do wykrywania ewentualnego zarażenia wirusem SARS-CoV-2.

 

Uniwersytecki Szpital Kliniczny jest jednym z trzech wrocławskich szpitali, który otrzymał finansowe wsparcie z miejskiego budżetu. Prezydent Jacek Sutryk przyznał na ten cel 1,4 mln zł.

- Walka z koronawirusem wcale się̨ nie skończyła. Ponownie musimy zmagać́ się̨ z przykrymi skutkami pandemii w postaci ograniczeń́. Ponownie na pierwszym planie są̨ lekarze oraz ich olbrzymi trud w walce o zdrowie i życie ludzkie. I dlatego ponownie chcemy im pomóc - tłumaczy Jacek Sutryk.

- Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu za otrzymane pieniądze zakupi sprzęt do diagnostyki. - Będą to cztery systemy do pomiaru temperatury przy pomocy kamer termowizyjnych oraz testy do wykrywania zarażenia wirusem SARS-CoV-2, na których wyniki czekać będziemy zaledwie 20 minut - mówi dr Piotr Pobrotyn, dyrektor placówki przy ul. Borowskiej i dodaje, że każda pomoc jest dla załogi USK oraz pacjentów bezcenna: - Serdecznie dziękujemy za wszystkie wyrazy solidarności z nami.

Nie jest to pierwsza pomoc w walce z wirusem ze strony miasta. Od początku epidemii, prezydent Wrocławia przekazał placówkom medycznym już prawie 5,5 mln zł, w tym milion złotych na jedną z najnowocześniejszych w Polsce karetek dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Ambulans jest wyposażony m.in. w EMCO, urządzenie zastępujące pracę płuc i serca. Dzięki temu, niezbędny czas oczekiwania na podłączenie do aparatury podtrzymującej życie, został ograniczony do minimum, co pomaga ratować zdrowie i życie pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową czy wstrząsem kardiogennym.

fot. Urząd Miejski we Wrocławiu


 
 

Shock Team

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Odwołanie wizyty

1.jpg

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Dobry Posiłek

logo.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje.jpg

Wykrywanie wad rozwojowych

UCCR.jpg

Centrum Robotyki

centrum_robotyki.jpg

Badanie opinii pacjentów

nowe.jpg

Studenci materiały szkoleniowe

nowe.jpg

Wolontariusze materiały szkoleniowe

kopia.jpg

Medycyna Nuklearna

Unicef

Informacja dla obywateli UkrainyUSK pomaga UkrainieObraz_423.jpg