Klinika Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii

i Chorób Metabolicznych

Kierownik KlinikiProf. dr hab. n. med. Robert Śmigiel

OddziałyLekarz kierujący oddziałem

Oddział kliniczny endokrynologii dziecięcej

Prof. dr hab. n. med. Robert Śmigiel

Lokalizacjaul. T. Chałubińskiego 2-2a, 50-368 Wrocław


 
KontaktTelefon
Kierownik kliniki
(71) 770 31 16
Sekretariat

e-mail: 
(71) 770 31 17

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Sekretariat czynny w godzinach 7:00 - 14:35
Dyżurki lekarskie(71) 770 31 18
(71) 770 31 19
(71) 770 31 20
(71) 770 31 21
(71) 784 24 97
Pielęgniarka Oddziałowa
(71) 784 31 31
Dyżurka pielęgniarska
I Endokrynologia Dziecięca
(71) 770 31 24
Lekarz Dyżurny
 515 038 861
Pielegniarka edukacyjna
(71) 770 31 15
Izba Przyjęć
czynna w dni powszednie w godz. 7:00 - 14:35
(71) 770 31 11


Rejestracja do Poradni
(71) 770 31 25   

Kierownik Kliniki:
Prof. dr hab.med. Robert Śmigiel - specjalista pediatrii, pediatrii metabolicznej, neonatologii i genetyki klinicznej. Profesor Śmigiel jest związany z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu od początku swojej pracy zawodowej. W latach 1997-1999 był zatrudniony w Państwowym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Klinice Chirurgii Dziecięcej, w latach 2001-2004 zatrudniony w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia, następnie zatrudniony w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu jako dyżurny lekarz pediatra, neonatolog w oddziałach noworodkowych. Od 2013 roku do 2021 był kierownikiem Katedry Pediatrii i Zakładu Propedeutyki Pediatrii i Chorób Rzadkich, WNZ Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W 2017 roku został powołany jako Konsultant Wojewódzki ds. pediatrii metabolicznej w województwie dolnośląskim oraz wcześniej w 2015 roku jako Konsultant Wojewódzki ds. genetyki klinicznej w województwie opolskim. Od wielu lat jest lekarzem konsultującym z zakresu genetyki klinicznej i pediatrii metabolicznej w oddziałach noworodkowych i pediatrycznych w województwie dolnośląskim i opolskim. Od 2020 roku jest członkiem Zespołu Koordynacyjnego ds. Leczenia Chorób Ultrarzadkich powołany przez Prezesa NFZ. Jest współtwórcą Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Chorób Rzadkich imienia Bartłomieja Skrzyńskiego we Wrocławiu, utworzył również Uniwersyteckie Centrum Chorób Rzadkich przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Profesor Robert Śmigiel jest członkiem zarządu krajowego Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka, Polskiego Towarzystwa Wrodzonych Wad Metabolizmu, członkiem zarządu lokalnego oddziału dolnośląskiego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej.

W 17.04.2019 roku otrzymał tytuł naukowy profesora nauk medycznych. Tematyka pracy badawczej Profesora Roberta Śmigla skupia się nad zagadnieniami zaburzeń neurorozwojowych, zespołów dysmorficznych, strukturalnych wad rozwojowych oraz wrodzonych wad metabolizmu u dzieci. Jest autorem i współautorem ponad 600 publikacji oryginalnych, prac kazuistycznych i poglądowych oraz streszczeń konferencyjnych oraz wielu jest redaktorem monografii z dziedziny pediatrii, pediatrii metabolicznej, neonatologii, genetyki klinicznej.

Profesor Robert Śmigiel od wielu lat współpracuje społecznie ze stowarzyszeniami i fundacjami rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami rozwoju, chorobami genetycznymi i metabolicznymi. Jako lekarz pediatra i genetyk kliniczny otrzymał Nagrodę im. prof. Z. Religi „Wyjątkowy Lekarz” oraz wyróżnienie od Prezydenta Miasta Wrocławia „Wrocław bez barier” i Medal Prezydenta Miasta Wrocławia „Merito de Wratislavia – Zasłużony dla Wrocławia.” Był nominowany do nagrody „Anioły Medycyny”..


Informacja o Klinice:


Klinika Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych (zmiana nazwy od 01.07.2023 roku) prowadzi diagnostykę oraz terapię dzieci z zaburzeniami wzrostu, dojrzewania płciowego, chorobami tarczycy, nadnerczy, a także chorobami rzadkimi uwarunkowanymi genetycznie, wrodzonymi wadami metabolizmu i zaburzeniami metabolicznymi jak otyłość, cukrzyca typu 1 i inne typu cukrzycy. Klinika prowadzi programy terapeutyczne obejmujące leczeniem dzieci z somatotropinową niedoczynnością przysadki, zespołem Turnera, Pradera i Willego, mukopolisacharydozą oraz program leczenia dzieci z cukrzycą typu 1 osobistymi pompami insulinowymi. Integralną częścią kliniki są poradnie: Endokrynologiczna, Diabetologiczna, oraz Poradnia Leczenia Hormonem Wzrostu i Leczenia Otyłości, a także Poradnia Metaboliczna. Klinika jest jedynym ośrodkiem na Dolnym Śląsku leczącym dzieci z cukrzycą osobistymi pompami insulinowymi. Przy klinice istnieje Studenckie Koło Naukowe oraz Koło Przyjaciół Dzieci chorych na cukrzycę, które od lat organizuje liczne obozy oraz konferencje szkoleniowe dla dzieci z cukrzycą oraz ich rodziców.


Usługi medyczne

Diagnostyka i leczenie w zakresie endokrynologii i diabetologii pediatrycznej, pediatrii oraz wrodzonych wad metabolizmu i chorób rzadkich uwarunkowanych genetycznie.


Hitoria Kliniki:

Katedra i Klinika Endokrynologii została utworzona w 1989 roku.

 

 

 


Skład osobowy Kliniki


Kierownik/Ordynator
Prof. dr hab. n. med.: Robert Śmigiel

Profesor
prof. dr hab. Anna Noczyńska Adiunkci
dr n. med. Aleksander Basiak - adiunkt dydaktyczny
dr n. med. Joanna Chrzanowska
dr n. med. Beata Wikiera
dr n. med. Agnieszka Zubkiewicz-Kucharska - adiunkt dydaktyczny (ED)
dr n. med. Teresa Żak

Asystenci
lek. Karolina Galant
dr n. med. Magdalena Makowiecka-Wołek
dr n. med. Julita Nocoń-Bohusz
dr n. med. Monika Seifert

Lekarze USK
dr n. med. Jolanta Bieniasz
dr n. med. Eugenia Kik
dr n. med. Bożena Kotschy
dr n. med. Karolina Kuls
dr n. med. Barbara Salmonowicz
lek. Jagoda Skarul
lek. Karolina Szel-Bernach

Rezydenci
lek. Aneta Łazaruk
lek. Natalia Libner
lek. Maria Luboińska
lek. Joanna Ociepa
lek. Katarzyna Marzęda

Sekretariat
Katarzyna Jarnot

Pielęgniarka oddziałowa
mgr Edyta Jurczyńska


 

Shock Team

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Odwołanie wizyty

1.jpg

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Dobry Posiłek

logo.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje.jpg

Wykrywanie wad rozwojowych

UCCR.jpg

Centrum Robotyki

centrum_robotyki.jpg

Badanie opinii pacjentów

nowe.jpg

Studenci materiały szkoleniowe

nowe.jpg

Wolontariusze materiały szkoleniowe

kopia.jpg

Medycyna Nuklearna

Unicef

Informacja dla obywateli UkrainyUSK pomaga UkrainieObraz_422.jpg