Podsumowanie działalności USK w zakresie realizacji szczepień przeciw COVID-19

Podsumowanie działalności USK w zakresie realizacji szczepień przeciw COVID-19


Szanowni Państwo,

w związku ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną dotyczącą zachorowalności i rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, z dniem 1 marca 2023 r. Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, po ponad dwóch latach działalności, zakończył realizację szczepień przeciwko COVID-19. To był ogromny nakład pracy - działalność czterech punktów szczepień, zaangażowanie kilkuset osób i setki tysięcy podanych dawek szczepionki.


Realizację pierwszych szczepień rozpoczęliśmy już pierwszego dnia funkcjonowania Narodowego Programu Szczepień w Polsce tj. 27.12.2020 r. i dokładnie tego dnia wykonaliśmy szczepienia u 152 osób. Rekordowym był natomiast maj 2021 roku, kiedy w jednym miesiącu podaliśmy 100 tysięcy dawek szczepionki, w tym 4695 w ciągu jednego dnia - 15 maja.

Przez okres 27 miesięcy działały łącznie 4 punkty szczepień USK – w starym kampusie przy ul. M. Curie-Skłodowskiej, w budynku głównym szpitala przy Borowskiej, w USK w lokalizacji Strzelin oraz w budynku Wydziału Farmaceutycznego UMW przy ul. Borowskiej 211.

Oprócz podawania szczepień w trybie stacjonarnym nie zabrakło nas również w terenie. Ponad rok współpracy z MPK w mobilnym punkcie szczepień tzw. Szczepciobusie to ponad 120 wyjazdów i 9 tysięcy zaszczepionych. Nasz zespół wyjazdowy realizował także szczepienia na wrocławskich uczelniach, w liceach, zakładach pracy, domach dziecka, zakładach opiekuńczo – leczniczych, domach pomocy społecznej oraz w okolicznych gminach. Wykonywaliśmy również szczepienia w domach pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli samodzielnie udać się do żadnego punktu szczepień.

- Nie baliśmy się także szczepienia osób, którym odmawiano podania szczepionki w innych punktach szczepień – podsumowuje dr Edwin Kuźnik, szef Szpitalnego Zespołu ds. Szczepień przeciw Covid-19 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. - Realizowaliśmy szczepienia w obecności anestezjologa u pacjentów z wywiadem ciężkich reakcji alergicznych, osób po przeszczepach narządowych, a także u pacjentów w trakcie aktywnego leczenia onkologicznego lub hematologicznego, w tym najmłodszych z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej USK.

To dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych pracowników udało się prowadzić tak szeroką aktywność. W szczytowym okresie szczepień przeciwko Covid-19 w punktach szczepień USK pracowało ponad 100 osób personelu lekarskiego, ponad 200 pielęgniarskiego i 40 osób obsługi administracyjnej.

Zapraszamy do najbliższych punktów szczepień, w których realizowane są również szczepienia dzieci z wymaganą kwalifikacją lekarską, tj. 6 m-cy do 5 lat; 5 do 12 lat - raz w tygodniu zamiennie w dwóch placówkach:

     1)Przychodnia DokDok, al. Armii Krajowej 46ad, 50-541 Wrocław
     2)Centrum Medyczne LUX MED - Punkt szczepień, Plac Dominikański 3, 50-159 Wrocław

Bieżącą informację oraz możliwość rejestracji na szczepienie można uzyskać na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie lub pod numerem telefonu infolinii całodobowej 989.
[IG]
 

Shock Team

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Odwołanie wizyty

1.jpg

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Dobry Posiłek

logo.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje.jpg

Wykrywanie wad rozwojowych

UCCR.jpg

Centrum Robotyki

centrum_robotyki.jpg

Badanie opinii pacjentów

nowe.jpg

Studenci materiały szkoleniowe

nowe.jpg

Wolontariusze materiały szkoleniowe

kopia.jpg

Medycyna Nuklearna

Unicef

Informacja dla obywateli UkrainyUSK pomaga UkrainieObraz_425.jpg