Profesjonalny makijaż każdego dnia.


28 czerwca Fundacja Piękniejsze Życie - Piękny Sposób na Raka zorganizowała zajęcia dla pacjentek zmagających się z chorobą nowotworową. Zawodowi makijażyści i kosmetyczki zaprezentowali wieloetapowy program pielęgnacji skóry i makijażu, który pomaga pokonać i ukryć widoczne efekty uboczne leczenia.




  

Tromboliza dożylna i trombektomia mechaniczna


W związku z wprowadzeniem w województwie dolnośląskim pilotażowego programu leczenia udaru mózgu za pomocą trombolizy dożylnej i trombektomii mechanicznej, poniżej udostępniamy dane kontaktowe dostępne całodobowo.


CAŁODOBOWY TELEFON KONTAKTOWY -> UDAROWY: 662 232 572
CAŁODOBOWY TELEFON KONTAKTOWY -> TROMBEKTOMIA: 885 853 043

  

Szkolenie w Dolnośląskiej Izbie Lekarskiej


Temat szkolenia: Postępowanie przedszpitalne w ostrej fazie udaru niedokrwiennego, kwalifikacja do metody leczenia w zakresie optymalnego czasu rozpoczęcia zabiegu od chwili wystąpienia objawów u pacjentów.

Szkolenie dedykowane jest dla lekarzy neurologów, chorób wewnętrznych, koordynatorów ratownictwa medycznego, dyspozytorów oraz personelu zespołów ratownictwa medycznego.


Data i miejsce szkolenia
24.06.2019 godzina 14.00, Dolnośląska Izba Lekarska ul. Kazimierza Wielkiego 45,
sala konferencyjna

Plan szkolenia:
„Leczenie ostrej fazy udaru niedokrwiennego mózgu- tromboliza i trombektomia”

1. Udar mózgu – sytuacja epidemiologiczna na Dolnym Śląsku – dr n.med. Paweł Urbanowski

2. Leczenie ostrej fazy udaru niedokrwiennego mózgu – dr n.med. Konstanty Gurański

3. Profilaktyka wtórna udaru niedokrwiennego mózgu – dr n.med. Konstanty Gurański,
dr n.med. Paweł Urbanowski

4. Wskazania i ocena badań obrazowych – prof. zw. dr hab. Marek Sąsiadek.

Serdecznie zapraszamy.

  

Europejski Kongres Neurologii Klinicznej we Wrocławiu


W dniach 05 - 08.06.2019 r. w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się, po raz pierwszy w Polsce, XVII European Congress of Clinical Neurophysiology (ECCN).
Gospodarzem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Neurofizjologii Klinicznej, którego funkcję prezesa pełni dr hab. Maria Ejma, prof. nadzw. Honorowy patronat nad ECCN objęli: rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu prof. Marek Ziętek, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. European Congress of Clinical Neurophysiology 2019 będzie współfinansowany ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.


  

Informacja w sprawie zdarzenia w USK


Szanowni Państwo,

22 maja w nocy doszło do tragicznego zdarzenia w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych USK. Jedna z naszych pielęgniarek została ugodzona nożem przez 17 – letniego pacjenta.

Na skutek odniesionych obrażeń nasza koleżanka została przewieziona do SOR przy ul. Borowskiej, gdzie została wstępnie zaopatrzona. Następnie ranną pielęgniarką zajął się zespół w składzie: torakochirurg, kardiochirurg, chirurg naczyniowy i anestezjolog. Dziś lekarze określili stan poszkodowanej jako stabilny.
Pragnę Państwa poinformować, że dokładamy wszelkich starań, by zaatakowanej w bestialski sposób pielęgniarce zapewnić wszelką możliwą pomoc medyczną. Klinika Psychiatrii USK otoczy także opieką psychologiczną cały zespół Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych.

Bardzo dziękuję personelowi Kliniki, który po tym traumatycznym zdarzeniu kontynuował opiekę nad małymi pacjentami, pracownikom SOR, chirurgom oraz anestezjologom. Dziękuję także wrocławskiej policji za ujęcie sprawcy.

Piotr Pobrotyn
Dyrektor USK


  

Światowy Dzień Nieswoistych Chorób Zapalnych Jelit


W związku z przypadającym na 19 maja dniem prezentujemy kilka najważniejszych faktów związanych z tą grupą chorób. Pacjenci z chorobą Leśniowskiego-Crohna oraz wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego stanowią duży odsetek osób hospitalizowanych w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii USK.

  

Nowa jakość leczenia chorób serca


(13.05.2019 r.) W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu powstało Centrum Chorób Serca. To nie tylko nowa struktura i wzmocniona kadra specjalistów, ale przede wszystkim nowa filozofia leczenia pacjentów z problemami kardiologicznymi. Kompleksowa opieka na najwyższym poziomie, szybka diagnoza, błyskawiczna interwencja, a jednocześnie jak najkrótszy pobyt w szpitalu - to jej główne założenia, zgodne z koncepcją tzw. centrów doskonałości.

  

XII Konferencja naukowo szkoleniowa


Rozwiązywanie sytuacji klinicznych w pediatrii 30 marca 2019 Hotel Novotel Wrocław

  

Przeszczep mimo wszystko


Magdalena i Krystian to dwie kolejne osoby z niewydolnością nerek, które dostały szansę na życie bez uciążliwych dializ. W lutym br. lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przeszczepili im narządy od żywych dawców. Był to piąty krzyżowy przeszczep nerek w Polsce i drugi w USK. Jednak po raz pierwszy wszystkie procedury zostały przeprowadzone w ośrodku przy ul. Borowskiej (w poprzednim przeszczepie krzyżowym uczestniczył także Uniwersytecki Szpital w Bydgoszczy).


  

Szkolenie dla Kierowników Oddziałów Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Koordynatorów transplantacyjnych, Kierowników Stacji Dializ oraz Pracowników Stacji Dializ



  

Światowy Tydzień Jaskry 10 - 16 marca


Jaskra to druga najczęstsza, przyczyna ślepoty w krajach wysokorozwiniętych. Schorzenie prowadzi do ograniczenia pola widzenia, obniżenia ostrości wzroku, a w konsekwencji do całkowitej i nieodwracalnej jego utraty. Wykrywane jest często w zaawansowanym stadium, gdy na uratowanie wzroku jest już za późno.

  

MegaMoc! maluje szpital



Grupa TAURON wspiera kolejny projekt wolontariatu. Pracownicy firmy odnawiają szpitalne sale w województwach śląskim, małopolskim i dolnośląskim.


  

Badanie systemu monitorowania



Badanie systemu monitorowania, leczenia oraz opieki nad pacjentami z cukrzycą z punktu widzenia pacjenta, personelu medycznego i placówek służby zdrowia


  

Nabór placówek POZ – profilaktyka w zakresie raka skóry



Informacja dla lekarzy/świadczeniodawców

Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu ogłasza nabór placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej do współpracy w ramach projektu


  

Profilaktyka w zakresie raka skóry – o program zapytaj swojego lekarza POZ



Lekarze rodzinni oraz specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu zachęcają mieszkańców Dolnego Śląska, Opolszczyzny oraz województwa śląskiego do udziału w programie zdrowotnym dotyczącym profilaktyki nowotworów skóry.


  

Ogłoszenie o zamiarze zniszczenia dokumentacji medycznej






  

Lekarze z USK w gronie najbardziej wpływowych w polskiej medycynie



18 lutego poznaliśmy wyniki plebiscytu „Pulsu Medycyny” LISTA STU 2018. Wśród wyróżnionych znaleźli się lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławia.


  

Leczenie ostatniej szansy



W poniedziałek 11. lutego br. w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej odbyło się jedno z dwóch szkoleń dla lekarzy, pielęgniarek, zespołu Banku Komórek Krwiotwórczych i farmaceutów z prowadzenia terapii CAR-T – przełomowego leczenia ostrej białaczki limfoblastycznej u pacjentów, dla których wykorzystano już wszystkie dostępne formy leczenia. Do programu zaproszono zespół przeszczepowy kierowany przez prof. Krzysztofa Kałwaka. W Polsce żaden ośrodek nie stosował tej metody.


  

Ogłoszenie o naborze w ramach projektu "Wzrasta liczba nowotworów skóry - zbadaj się!"



o naborze placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej do współpracy w ramach projektu "Wzrasta liczba nowotworów skóry - zbadaj się!" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego pod hasłem "Skóra nie dla raka"


  

Nowy ultrasonograf



Klinika Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu zyskała nowy wysokospecjalistyczny sprzęt do diagnostyki chorób układu dokrewnego oraz cukrzycy Zakup ultrasonografu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 30 tys. zł Fundacji PGE oraz środkom własnym USK (70 tys. zł).


  

Środki Ostrożności w związku z wirusem grypy AH1N1


W związku z potwierdzonymi przypadkami zachorowania na wirus grypy AH1N1 informujemy, że aby zachować wszelkie możliwe środki ostrożności, do odwołania wprowadzamy zakaz odwiedzin w Klinice Kardiologii USK przy ul. Borowskiej.

 

Dodatkowo wstrzymujemy wszystkie planowe przyjęcia do Kliniki Kardiologii, o czy poinformujemy telefonicznie zainteresowane osoby. Pacjenci kliniki w miarę możliwości będą wypisywani do domu. Osoby, które trafią do szpitala w ramach SOR, a wymagać będą hospitalizacji w Klinice Kardiologii będą przekierowane do innych placówek.

 

Personel szpitala zachowa szczególną czujność w identyfikacji pacjentów z objawami grypopodobnymi. W przypadku podejrzenia grypy, niezwłocznie wdroży diagnostykę, która jest wykonywana na miejscu w Laboratorium Biologii Molekularnej USK, a w przypadku dodatniego wyniku, zgodnie z procedurami wdroży leczenie.

 

Funkcjonowanie innych Klinik w USK odbywa się bez zakłóceń.

 

Bogusław Beck

Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa.


  

Piotr Pobrotyn Menedżerem Roku 2018 w Ochronie Zdrowia



W konkursie "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” organizowanym przez wydawnictwo Termedia tytuł "Menedżera Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – placówki publiczne" przyznano Piotrowi Pobrotynowi, dyrektorowi Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.


  

Nowy oddział psychiatrii we Wrocławiu



9 stycznia w Klinice Psychiatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przy ul. Pasteura 10 otwarty został całodobowy oddział kliniczny psychiatryczny i psychogeriatryczny. Remont wyniósł 1,7 mln. złotych. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci 1 lutego. Oddział będzie dysponował 28 łóżkami.


  

Prezydent przekazał szpitalowi nowoczesny sprzęt



Aparaturę medyczną za ponad 100 tys. złotych przekazał dzisiaj Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Sprzęt trafił do kliniki Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przy ul. Chałubińskiego.


  

Bezpłatne badania w kierunku tętniak aorty brzusznej



W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza Radeckiego we Wrocławiu pacjenci mogą zbadać się pod kątem tętniaka aorty brzusznej.


  

Bajkowa energia dotarła na Borowską



Grupa TAURON wraz z Polskim Radiem Katowice i Wydawnictwem Skrzat zrealizowała niezwykły projekt „Energia dobrych słów”. Niezwykły dlatego, że jeszcze przed świętami wywoła uśmiech na twarzach wielu małych pacjentów. 20 grudnia audiobook z bajkami, które czytali m.in. górnicy i elektromonterzy trafił także do dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.


  

Diagnostyka i leczenie amyloidozy



4 grudnia odbyło się kolejne multidyscyplinarne spotkanie poświęcone diagnostyce i leczeniu amyloidozy. 1 grudnia 2018 r. w Klinice Hematologii i Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku USK we Wrocławiu rozpoczął się projekt gromadzenia danych na temat tej choroby.


  

Piotr Pobrotyn Menedżerem Roku 2018 w Ochronie Zdrowia



Znamy już wyniki konkursu "Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny". Tytuł "Menedżera Roku 2018 w Ochronie Zdrowia - placówki publiczne" został przyznany Piotrowi Pobrotynowi, dyrektorowi Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
"Sukces Roku 2018 w Ochronie Zdrowia" składa się z dziesięciu kategorii.


  

Defibrylator dla pacjentów USK



Kolejny zakup dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu w ramach wsparcia z Funduszu Prewencyjnego przyznanego przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA.
PZU SA, w ramach prowadzenia działalności mającej na celu zapobieganie powstawaniu lub zmniejszaniu skutków wypadków ubezpieczeniowych, wsparło szpital kwotą 40 000 zł.


  

Strażackie Mikołajki !



W sobotę 8. grudnia Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce już po raz drugi zorganizowali dla dzieci leczonych na oddziałach dziecięcych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu niespodziankę z okazji Mikołajek. Strażacy dotarli z upominkami do wszystkich małych pacjentów leczonych szpitalu przy ul. Borowskiej: w Klinice „Przylądek Nadziei”, Klinice Okulistyki, Nefrologii Pediatrycznej, Ortopedii oraz Otolaryngologii..


  

Superbohaterowie z prezentami



8 grudnia Klinikę Nefrologii Pediatrycznej USK odwiedzili Superbohaterowie wraz z przedstawicielami grupy Partnerstwo dla Gaju, którzy ufundowali dla pacjentów m.in. niezbędny sprzęt AGD. Na potrzeby m.in. oddziałowej szkoły i świetlicy przekazali także odtwarzacz muzyki. Środki na zakup sprzętu zostały zebrane podczas kiermaszu świątecznego 29 listopada w Centrum Handlowym Ferio Gaj.


  

Dzieci z Przylądka odwiedziły Papieża Franciszka



3 grudnia 2018 r. zakończyła pielgrzymka do Rzymu pacjentów z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W piątek 30 listopada dzieci spotkały się z Ojcem Świętym w Watykanie. To piąta pielgrzymka małych pacjentów - wcześniej spotkały się z Janem Pawłem II oraz Benedyktem XVI.


  

Zakończenie działalności dwóch klinik przy ul. Marii Curie Skłodowskiej 66.



Od 1 grudnia 2018 r. zostaje zakończona działalność Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej oraz Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Chirurgii Ogólnej przy ulicy Marii Curie – Skłodowskiej 66 we Wrocławiu.

Zakres działalności tych klinik będzie realizowany w szpitalu przy ul. Borowskiej 213:

a. Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej w ramach Kliniki Chirurgii Małoinwazyjnej.

b. Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Chirurgii Ogólnej w ramach Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

 


  

6000 dawczyni z bazy Fundacji DKMS oddała szpik potrzebującemu pacjentowi, dając mu szansę na życie.



W środę, 28 listopada, w Klinice Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, 43 – letnia pani Dorota - oddała szpik dla małego pacjenta z Włoch, dając mu tym samym szasnę na wyzdrowienie.


  

Bajkowo w Przylądku.



28. listopada 2018 r. w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Fundacja DKMS zorganizowała imprezę dla dzieci leczonych w „Przylądku Nadziei”. Każdy z małych pacjentów otrzymał upominek.

 


  

PZU Życie przekazało 30 tys. złotych na zakup fantoma dla USK.



Fantom będzie wykorzystywany w trakcie szkoleń z resuscytacji krążeniowo oddechowej, które co roku obowiązkowo muszą przechodzić pracownicy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, zgodnie ze standardami Centrum Monitorowania Jakości.

  

IX Konferencja Żywienie, zdrowie i choroby



Szanowni Państwo,

Z ogromną satysfakcją zapraszam na IX już edycję konferencji „Żywienie Zdrowie i Choroby”. Spotkamy się 24 listopada w Hotelu Ibis Styles, Plac Konstytucji 3 Maja 3 we Wrocławiu .

  

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu 21.11.2018 r.



W środę 21 listopada, w godz. od 9:00 do 13:00, w holu głównym szpitala przy ul. Borowskiej 213 odbędzie się akcja informacyjna dla pacjentów propagująca właściwe przyjmowanie antybiotyków, zgodnie z przepisem lekarza. Wiedza o antybiotykach pomaga utrzymać ich skuteczność.

  

Światowy Dzień Wcześniaka


W sobotę 17 listopada w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej we Wrocławiu hucznie świętowaliśmy Światowy Dzień Wcześniaka. Zespół Kliniki Neonatologii, lekarze, pielęgniarki oraz studenci z kół naukowych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zorganizowali po raz trzeci spotkanie dla wcześniaków i ich rodziców


  

Nagroda za najlepszą pracę na kongresie Europejskiego Towarzystwa Nefrologicznego


Lek. Katarzyna Nowańska z Kliniki Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przy ul. Borowskiej została wyróżniona otrzymując nagrodę za najlepszą pracę dla młodych naukowców w czasie 55 Kongresu Europejskiego Towarzystwa Nefrologicznego ERA-EDTA w Kopenhadze w Danii. Na konkurs wpłynęło blisko 2 tys. prac. z całej Europy.

  

Polska patolog laureatką prestiżowej nagrody


Dr Martyna Trzeszcz z zespołu Prof. Michała Jelenia, kierownika Zakład Patomorfologii i Cytologii Klinicznej USK zakończyła prestiżowe specjalistyczne szkolenie w ramach nagrody Giordano Fellowship Europejskiego Towarzystwa Patologów (ESP) w Advanced Training Center ESP w Sheffield - europejskim centrum patologii perinatalnej i pediatrycznej.

  

Kardiochirurgiczna hybryda


(9.10.2018 r.) Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu otworzył kolejną 21 salę bloku operacyjnego - kardiochirurgiczną salę hybrydową. Sala dedykowana jest do zabiegów z zakresu kardiochirurgii, chirurgii naczyniowej oraz kardiologii. Sala hybrydowa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu jest jedną z najnowocześniejszych sal tego typu w Polsce. Koszt inwestycji to ponad 7 mln. złotych. Sala została wybudowana dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Zdrowia oraz środkom własnym USK.

  

Sukces hipertensjologów z USK.


Z przyjemnością informujemy, że na tegorocznym Kongresie Międzynarodowego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego ISH 2018 w Pekinie, nagrodę za najlepszy plakat pt. "The Effect of Obstructive Sleep Apnea on Blood Pressure Variability in Resistant Hypertension" autorstwa: Heleny Martynowicz, Dominiki Urbanik, Moniki Michałek, Grzegorza Mazura, Katarzyny Gosławskiej, Anny Wojakowskiej, Pawła Gać, Piotra Macek, Rafała Poręby odebrała dr n. med. Helena Martynowicz z Kliniki Chorób Wewnętrznych, Zawodowych, Nadciśnienia Tętniczego i Onkologii Klinicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

  

IV Turniej Piłki Nożnej


Szanowni Państwo,
z radością i dumą informujemy, że podczas IV Turnieju Piłki Nożnej w Ochronie Zdrowia, który odbył się 22.09.2018 r. w Olimpijskim Football Club'ie we Wrocławiu drużyna VICTORIA z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu zajęła I miejsce.


  

Bieg Uniwersytetu Medycznego



  

Zawodnik reprezentacji Polski spotkał się z chorymi dziećmi




  

Turniej Piłki Nożnej w Ochronie Zdrowia




  

XVI Międzynarodowa Konferencja Chorób Rzadkich
«Zrozumieć choroby rzadkie»




  

Warsztaty dla seniorów




  

Klinika Gastroenterologii i Hepatologii USK zaprasza na




warsztaty edukacyjne z okazji Światowego Dnia Nieswoistych Zapaleń Jelita, 19 maja 2018 r., w godz. 9.00 – 14.00


  

Pierwsi w Europie




Wrocław, 7.05.2018 r.

Pierwsi w Europie przeszczepili rzepkę u chorego z guzem olbrzymiokomórkowym

Na sali operacyjnej w czasie przeszczepu, było dwóch Szymonów Draganów ojciec i syn, wspierający się w trakcie tego zabiegu.

Zabieg wykonywany był przez zespół w składzie: dr Szymon Dragan (ortopeda), dr Krzysztof Zimmer (mikrochirurg), lek. Łukasz Mucha (ortopeda), nadzorujący zabieg - prof. Szymon Dragan (ortopeda), Paweł Mikołajczyk (pielęgniarz instrumentariusz), Krystyna Molka (pielęgniarka instrumentariuszka pomagająca), lek. Hanna Gordziewicz (anestezjolog), Małgorzata Perec (pielęgniarka anestezjologiczna).


  

Życzenia




  

II Edycja Akcji Uruchamiamy Dzieciaki 2018,




Drodzy Państwo,

Dziękując za tak liczny udział w pierwszej konferencji II edycji akcji Uruchamiamy Dzieciaki 2018, organizowanej przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu wraz z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym przy ul. Borowskiej oraz Fundacją Biegaj dla Zdrowia, serdecznie zapraszamy Państwa na 2. spotkanie ze specjalistami z zakresu zdrowia, ruchu i profilaktyki dzieci i młodzieży.


  

Ogłoszenie o pracę z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego




WOJEWODA DOLNOŚLĄSKI POSZUKUJE KANDYDATÓW NA STANOWISKO
lekarz koordynator ratownictwa medycznego



  

Klinicyści szkolą pediatrów oraz lekarzy rodzinnych




10.03.2018 zapraszamy lekarzy pediatrów, lekarzy POZ do udziału w XI konferencji "Rozwiązywanie sytuacji klinicznych w pediatrii. Praktyczne podejmowanie decyzji diagnostyczno-terapeutycznych". Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.


  

Warsztaty Transplantacyjne




W dniach 9-10 marca 2018 r. Klinika Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, kierowana przez prof. Tomasza Wróbla, organizuje warsztaty transplantacyjne. Na spotkaniu zostaną poruszone zagadnienia dotyczące: kwalifikacji chorych, poszukiwania dawców, wskazań do przeszczepu i najnowszych metod transplantacji szpiku. Celem warsztatów jest także pogłębienie współpracy między ośrodkami hematologicznymi i ośrodkiem transplantologicznym w zakresie opieki nad chorymi poddawanymi transplantacji komórek krwiotwórczych.


  

Higiena Snu - jak spać lepiej




Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład poświęcony medycynie snu.


  

Profesjonalny makijaż każdego dnia - warsztaty




Znamy już datę kolejnych warsztatów pielęgnacji i makijażu, które organizuje Fundacja Piękniejsze Życie - Piękny Sposób na Raka. Zajęcia odbędą się 23.03.2018 r. od godz. 10.00 do 12.00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest wcześniejsze zapisanie się.


  

INFORMACJA DOTYCZĄCA PROCEDURY NIEODWRACALNEJ ELEKTROPORACJI (NANO- KNIFE)




Szanowni Państwo,
Od lutego b. r. jest dostępna w II Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu procedura nieodwracalnej elektroporacji (Nano - Knife). Poniżej podajemy niezbędne dla pacjentów informacje.


  

Pierwszy taki przeszczep w Europie




Lekarze z Kliniki Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu zdecydowali się na rzadki zabieg rekonstrukcji uszkodzonego nerwu kulszowego z użyciem nerwów pobranych od zmarłego dawcy, by pomóc w powrocie do pełnej sprawności policjantowi, który został ranny podczas strzelaniny w Wiszni Małej.


  

To szansa dla chorych z nieoperacyjnym rakiem trzustki




(21.02.2018 r.) Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu,

jako pierwszy ośrodek w regionie, kupił właśnie aparat NanoKnife do leczenia chorych z guzami nowotworowymi, które ze względu na swoje usytuowanie, rozmiar i naciek nowotworowy na naczynia krwionośne nie kwalifikują się do operacji. Pierwszy zabieg usunięcia guza trzustki tą metodą lekarze USK we Wrocławiu przeprowadzili w czwartek 22 lutego u 60-letniej pacjentki. Operację wykonał zespół profesora Wojciecha Kielana wraz z asystą prof. Pawła Lampego ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, od wielu lat uznanego specjalisty w leczeniu chorób nowotworowych trzustki oraz prof. Michała Studniarka, radiologa z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.


  

Sprzęt do diagnostyki raka szyjki macicy




Pierwszy w Polsce tak nowoczesny sprzęt do diagnostyki raka szyjki macicy,

Klinika Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu otrzymała nowoczesne urządzenie diagnostyczne do wykrywania zmian przednowotworowych na szyjce macicy. Urządzenie ZedScan ufundowało Miasto Wrocław, które od lat wspiera nasz szpital. To pierwsze takie urządzenie w Polsce. Jego koszt to ok. 50 000 zł.


  

Uruchamiamy Dzieciaki




Szanowni Państwo,

Z wielką radością pragnę zaprosić Państwa na pierwszą w 2018 roku konferencję edukacyjną otwierającą II. edycję akcji Uruchamiamy Dzieciaki, organizowanej przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu wraz z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym przy ul. Borowskiej oraz Fundacją Biegaj dla Zdrowia, inicjatorem corocznego Biegu Uniwersytetu Medycznego. W tym roku zdecydowaliśmy połączyć siły z kampanią Lekki Tornister – organizowanym przez Fundację Rosa programem profilaktyki wad postawy u dzieci, spowodowanych w dużym stopniu przeciążonymi plecakami szkolnymi.


  

Bezpłatne warsztaty z pielęgnacji i makijażu dla pacjentek




Fundacja Piękniejsze Życie - Piękny Sposób na Raka organizuje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przy ul. Borowskiej bezpłatne warsztaty z pielęgnacji i makijażu dla pacjentek walczących z chorobą nowotworową. Zawodowi makijażyści i kosmetyczki zaprezentują wieloetapowy program pielęgnacji skóry i makijażu, który pomaga pokonać i ukryć widoczne efekty uboczne leczenia. Zajęcia programu „Piękniejsze życie...” odbędą się 23.02.2018 r. o godz. 10.00. Konieczne jest wcześniejsze zapisanie się w Oddziale Onkologii u Pani Doroty Kluczyńskiej, tel. 71 733 10 17.


  

Najmniejszy na świecie rozrusznik serca wszczepiony w USK




12 stycznia w Klinice Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu wykonano pierwsze na Dolnym Śląsku zabiegi wszczepienia bezelektrodowych stymulatorów serca. Operatorami byli lek. Marcin Dzidowski i dr hab. Wiktor Kuliczkowski. Dwoje pacjentów w dobry stanie opuściło po kilku dniach Klinikę.


  

1 Rocznica




PIERWSZA ROCZNICA REGIONALNEGO BANKU MLEKA KOBIECEGO W UNIWERSYTECKIM SZPITALU KLINICZNYM IM. JANA MIKULICZA-RADECKIEGO WE WROCŁAWIU


  

Informacja




Przedłużenie naboru do dnia 28.02.1018 r. Zapobieganie niepełnosprawności poprzez wczesne wykrywanie reumatoidalnego zapalenia stawów w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.


  

Z prasy




Dzień Dobry TVN

O pionierskiej metodzie leczenia skoliozy u dzieci opowiadają lekarze z Kliniki Ortopedii USK: prof. Szymon Dragan i dr Wiktora Urbański.
Materiały filmowe (rozmowa w studio oraz poniżej materiał filmowy z USK)


  

Doposażenie SOR




PROJEKT
"Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, będącego integralną częścią Centrum Urazowego w pomocnicze wyposażenie i urządzenia konieczne do zapewnienia usług ratownictwa medycznego przez 24h/7dni w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu"



  

SOR na Borowskiej już wyremontowany




Po niespełna dwóch miesiącach zakończył się remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przy ul. Borowskiej. Rozbudowa miała na celu uprawnienie funkcjonowania SOR dla pacjentów i zespołów ratownictwa medycznego.


  

Finał WOŚP w USK




Zbliża się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w niedzielę 14. stycznia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. W Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei"(ul. Borowska 213, ale najlepszy jest dojazd od ul. Weigla) będą organizowane badania przesiewowe dla dzieci, które przeprowadzi profesor Alicja Chybicka, kierownik kliniki. Pacjenci będą przyjmowani w godzinach od 11 do 14. Zapisy pod numerem telefonu: 506 810 985.


  

Doposażenie SOR




W Uniwersyteckim Szpitalu Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocław realizowany jest projekt pn.
„Doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, będącego integralną częścią Centrum Urazowego w pomocnicze wyposażenie i urządzenia konieczne do zapewnienia usług ratownictwa medycznego przez 24h/7dni w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu”


  

Medycyna Snu dla Stomatologów




16 grudnia w Klinice Chorób Wewnętrznych, Zawodowych, Nadciśnienia Tętniczego i Onkologii Klinicznej odbył się pierwszy w Polsce kurs z zakresu stomatologicznej medycyny snu pt. ”Medycyna Snu dla Stomatologów”.


  

Paczka dla dzieciaka od strażaka




W sobotę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu rozpoczęła się akcja strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy odwiedzać będą kolejne szpitale onkologiczne wręczając dzieciom świąteczne prezenty. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce.


  

Kolejne wsparcie szpitala




Pracownia Badań Naczyniowych Kliniki Chorób Wewnętrznych, Zawodowych, Nadciśnienia Tętniczego i Onkologii Klinicznej USK dysponuje kolejnym narzędziem diagnostycznym, umożliwiającym przeprowadzenie nieinwazyjnej oceny funkcji naczyń krwionośnych.


  

Połączenie szpitali klinicznych




1 grudnia 2017 roku Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu zostanie połączony z drugim szpitalem klinicznym Uniwersytetu Medycznego SPSK nr 1 (tzw. kliniki). Połączone szpitale będą miały 1628 łóżek, 39 klinik oraz blisko 4700 pracowników. USK po połączeniu będzie jednym z największych szpitali w Polsce.


  

Przeszczep nerki




Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu
zaprasza na otwarte spotkanie informacyjne p.t.:
PRZESZCZEP NERKI
NAJLEPSZĄ METODĄ LECZENIA NERKOZASTĘPCZEGO
Spotkanie odbędzie się w dniu 28 listopada 2017, godz. 16.00
w sali seminaryjnej Katedry i Kliniki Nefrologii i Medycyny Transplantacyjnej
przy ul. Borowskiej 213 we Wrocławiu


  

17.11.2017 r. Światowy Dzień Wcześniaka





  

"400 jaśków dla dzieciaków"



W sobotę 4. listopada na wrocławskich Bielanach odbyła się akcja szycia poszewek na poduszki dla małych pacjentów leczonych na oddziałach pediatrycznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Organizatorem imprezy były Aleja Bielany oraz IKEA Wrocław.


  

"Uszyj Jasia"? - Aleja Bielany i IKEA zapraszają do wspólnego szycia dla szpitala



Już 4 listopada w Alei Bielany odbędzie się wspólna akcja charytatywna Alei Bielany oraz IKEA Wrocław - "Uszyj Jasia". Na uczestników czekać będą maszyny do szycia, nici, a także kolorowe materiały od IKEA. Wszystko to, by uszyć poszewki dla małych pacjentów szpitala klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu. Każdy może być wspomóc akcję swoją pracą.


  

Izba Przyjęć - rozbudowa

 

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że 30 października 2017 r. w holu głównym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego rozpoczęła się rozbudowa rejestracji, izby przyjęć i poczekalni dla pacjentów.

Prace potrwają do maja 2018 r. Inwestycja przyniesie szereg udogodnień dla pacjentów:



  

dr Adam Domanasiewicz - Liderem Rynku Zdrowia

 

Wczoraj, 23 października, podczas Gali XIII Forum Rynku Zdrowia, poznaliśmy Laureatów Portretów Polskiej Medycyny 2016. Wyróżnienia od dwunastu lat przyznawane są przez dziennikarzy miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia. Laur główny - Portret w kategorii Lider Rynku Zdrowia odebrał dr Adam Domanasiewicz z Kliniki Chirurgii Urazowej i Chirurgii Ręki Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.



  

Stymulator mózgu dla chorych na nerwicę natręctw

 

(10.10.2017 r.) Jest nadzieja dla pacjentów chorych na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, u których leczenie farmakologicznie i psychoterapia nie przyniosły wyraźnej poprawy. Lekarze z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego zastosowali (pierwszy raz na Dolnym Śląsku) metodę tzw. głębokiej stymulacji mózgu (ang. deep brain stimulation, DBS) w leczeniu tego typu schorzenia.



  

Medycyna naturalna w USK

 

Znani na świecie lekarze z Uniwersytetu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Anhui oraz Szpitala Akupunktury Uniwersytetu Anhui w Chinach przyjechali pod koniec września 2017 roku do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Medycy przygotowali specjalny wykład, pokaz akupunktury i masażu leczniczego dla pracowników USK, zadeklarowali także chęć współpracy z wrocławska placówką.



  

Monitorowanie pulsoksymetryczne w profilaktyce i leczeniu

 

Serdecznie zapraszam neonatologów, anestezjologów i wszystkich zainteresowanych na wykład prof. AUGUSTO SOLA z pod tytułem „Monitorowanie pulsoksymetryczne w profilaktyce i leczeniu”.



  

Trzecia edycja BUMWRO

 

W sobotę 30. września już po raz III obył się Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Uroczystego otwarcia imprezy, w której uczestniczyło ponad 600 osób, dokonali rektor UMW prof. Marek Ziętek, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Piotr Pobrotyn oraz pomysłodawca i organizator zawodów dr hab. Tomasz Zatoński.



  

Bieg Uniwersytetu Medycznego – utrudnienia w ruchu

 

30 września o godz. 10.00 wystartuje Bieg Uniwersytetu Medycznego. Trasa, poprowadzona ulicami Wrocławia, rozpocznie i skończy się na terenie przy ul. Borowskiej – w pobliżu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Ostatni biegacz spodziewany jest tam w okolicach południa.



  

Dzieciaki na start

 

Trwają zapisy dzieci na Bieg Uniwersytetu Medycznego „BUMKIDS 2017”, który odbędzie się 30 września 2017 roku. To druga edycja, przyjętej z ogromnym entuzjazmem zarówno przez zawodników jak i przez ich rodziców, imprezy biegowej dla najmłodszych.



  

Nowa Pracownia Rezonansu Magnetycznego w USK

 

Uniwersytecki Szpital Kliniczny kupił jeden z najnowocześniejszych rezonansów magnetycznych w Polsce. Jest to aparat tzw. 3-teslowy (poprzedni rezonans był 1,5-teslowy). Umożliwia on przeprowadzanie zaawansowanych badań np. serca czy mózgu, a także precyzyjną ocenę w przypadku chorób nowotworowych. Uroczyste otwarcie nowej pracowni RM odbyło się 4 sierpnia.



  

Turniej piłki nożnej



  

Dzieciaki na start

 

Ruszyły zapisy dzieci na Bieg Uniwersytetu Medycznego „BUMKIDS 2017”, który odbędzie się 30 września 2017 roku. To druga edycja, przyjętej z ogromnym entuzjazmem zarówno przez zawodników jak i przez ich rodziców, imprezy biegowej dla najmłodszych.


  

1 Finał dolnośląskiej edycji kampanii Drugie życie

 

Happening z kartonowymi modelami przeszczepianych narządów.
Milion rozdanych oświadczeń woli.

 

Happeningiem z kartonowymi modelami narządów, które można przeszczepiać,uczciła rozdanie miliona oświadczeń woli i zakończenie pierwszej w województwie a dziewiątej w skali kraju edycji akcji młodzież z kampanii Drugie życie na Dolnym Śląsku. Uczniowie z 27 szkół z regionu przez cały rok szkolny promowali transplantację. Młodzi ludzie organizowali zawody sportowe, koncerty, kiermasze, happeningi, zbiórki krwi, akcje rozdawania oświadczeń woli.


  

Specjaliści rozmawiali o przeszczepach


12 maja 2017 r. we wrocławskim Afrykarium odbyło się coroczne spotkanie koordynatorów transplantacyjnych z województw Dolnośląskiego i Opolskiego. Organizatorem spotkania było Biuro ds. Transplantacji Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyli ordynatorzy oddziałów intensywnej terapii oraz koordynatorzy transplantacyjni, gościnnie również przedstawiciele Centrum Organizacyjno – Koordynacyjnego do spraw Transplantacji „Poltransplant”.


Naszą misją jest maksyma:


"Jesteśmy po to,
żeby leczyć,
kształcić kadry
i rozwijać wiedzę medyczną"

Nasz Szpital jest wiodącą, wielospecjalistyczną jednostką opieki zdrowotnej województwa dolnośląskiego, dla której organem założycielskim jest Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Placówka udziela świadczenia zdrowotne z zakresu podstawowej i specjalisycznej opieki zdrowotnej, wykonując zadania badawczo-naukowe, uczestnicząc w przygotowaniu osób do wykonywania zawodu medycznego i kształcenia osób wykonujących zawód medyczny.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny wyposażony jest w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną zakupioną w ramach inwestycji centralnej budżetu Panstwa. Centrum Kliniczne obejmuje swoją powierzchnią ponad 15 hektarów i są w nim zlokalizowane 22 kliniki z 29 oddziałami, 28 poradni specjalistycznych, 15 pracowni, a ponadto stacje dializ i szpitalny oddział ratunkowy wraz z lądowiskiem dla helikopterów. Od roku 2010 możemy się pochwalić nowoczesnym działem rehabilitacji, a w 2011 roku szkołą rodzenia dla młodych matek.

W tym samym roku zakonczyliśmy konsolidację klinik i jesteśmy w stanie zapewnić naszym pacjentom pełną profesjonalną obsługę w jednym miejscu, co znacznie skraca czas przeprowadzania badan oraz zapewnia komfort psychiczny przez uniknięcie transportowania po różnych obiektach. W przeciągu 3 lat hospitalizowaliśmy 180 tys. osób, wykonaliśmy ok. 36 tys. zabiegów oraz ponad 4 mln. badan laboratoryjnych. Posiadamy jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów szpitalnych na terenie Dolnego Śląska.

Głównym celem naszej działalności jest zapewnienie pacjentom Dolnego Śląska wszystkich świadczen zdrowotnych na jak najwyższym poziomie w oparciu o doświadczenie i profesjonalizm zatrudnionych w nim pracowników naukowych, specjalistów oraz całego personelu medycznego z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu leczniczego, procedur i metod zabiegowych.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 4

Shock Team

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Odwołanie wizyty

1.jpg

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje.jpg

Dobry Posiłek

logo.jpg

Wykrywanie wad rozwojowych

UCCR.jpg

Centrum Robotyki

centrum_robotyki.jpg

Badanie opinii pacjentów

nowe.jpg

Specjalizacje w USK

specjalizacjewusk.png

Studenci materiały szkoleniowe

nowe.jpg

Stażyści i Wolontariusze

stazysci_wolont.png

Medycyna Nuklearna

 

Unicef

Informacja dla obywateli Ukrainy



USK pomaga Ukrainie



Obraz_422.jpg