Przylądek Nadziei
 

Przylądek zapełnił się pacjentami


Od wczoraj leczenie w należącym teraz do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Przylądku Nadziei rozpoczęło 26 małych pacjentów. Z kliniki przy ul. Bujwida wszyscy bezpiecznie dotarli do nowej siedziby przy ul. Borowskiej.
– Ostatnie tygodnie były dla wielu pracowników USK bardzo intensywne – mówi Piotr Pobrotyn, dyrektor szpitala. – Szczególne podziękowania należą się wszystkim osobom bezpośrednio zaangażowanym w przeprowadzkę, bo przez ostatnie tygodnie pracowali przez siedem dni w tygodniu po kilkanaście godzin.
Wszystkie urządzenia w Przylądku musiały być dokładnie sprawdzone, usterki usunięte, a budynek dokładnie wysterylizowany zanim rozpoczęło się przyjmowanie dzieci x. Potrzebne były także szkolenia dla personelu, który będzie korzystał z nowego oprogramowania i sprzętu. Przylądek Nadziei ma status Ponadregionalnego Centrum Onkologii Dziecięcej, co oznacza, że będzie przyjmować pacjentów z całej Polski. Jego powstanie jest efektem współpracy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.