Okulistyczne kontrowersje – „mniej za więcej, czy więcej za mniej”?

Okulistyczne kontrowersje – „mniej za więcej, czy więcej za mniej”?W dniach 28-30 września br. we Wrocławiu odbywa się XIII edycja Międzynarodowej Konferencji Okulistyka-Kontrowersje, organizowana przez Katedrę i Klinikę Okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. To wyjątkowe wydarzenie naukowe, które co roku gromadzi setki specjalistów z dziedziny okulistyki z kraju i zagranicy. Konferencja objęta honorowym patronatem dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.


Jednym z punktów programu konferencji jest Debata Oksfordzka, która poruszy ważny problem etyczny: czy w okulistyce należy stosować bardzo drogie metody leczenia dla nielicznych pacjentów, czy też skupić się na tańszych terapiach dla większej liczby chorych. Jednostkami chorobowymi, które zostaną poddane pogłębionej dyskusji będą m.in. odwarstwienie siatkówki, urazy gałki ocznej czy neuropatia.

Konferencja ma na celu zaprezentowanie najnowszych osiągnięć i trendów w diagnostyce i leczeniu chorób oczu również ze wsparciem algorytmów sztucznej inteligencji. Wydarzenie jest okazją do wymiany doświadczeń i poglądów, a także polemiki na tematy kontrowersyjne i często niejednoznaczne. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wykładów i prezentacji renomowanych ekspertów z ośrodków uniwersyteckich m.in. Wrocławia, Gdańska i Lublina. Uczestnicy wezmą udział w debatach, kursach i warsztatach, a także zapoznają się z najnowszymi technologiami.

XIII edycja Międzynarodowej Konferencji Okulistyka-Kontrowersje jest nie tylko doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy i umiejętności, ale także do nawiązania kontaktów i integracji środowiska okulistycznego. Cieszymy się, że Wrocław – miasto pełne historii, kultury i uroku, kolejny raz staje się miejscem spotkań tak licznego grona naukowego.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie internetowej:

https://ok2023.pl/
 

Shock Team

Internetowe Konto Pacjenta

Wyniki Laboratoryjne

Portal Pacjenta

Odwołanie wizyty

1.jpg

Sieć kardiologiczna

1.jpg

Dobry Posiłek

logo.jpg

Konsultacje anestezjologiczne

konsultacje.jpg

Wykrywanie wad rozwojowych

UCCR.jpg

Centrum Robotyki

centrum_robotyki.jpg

Badanie opinii pacjentów

nowe.jpg

Studenci materiały szkoleniowe

nowe.jpg

Wolontariusze materiały szkoleniowe

kopia.jpg

Medycyna Nuklearna

Unicef

Informacja dla obywateli UkrainyUSK pomaga UkrainieObraz_425.jpg