Przyspieszenie terminu podania drugiej dawki

Przyspieszenie terminu podania drugiej dawki


Szanowni Państwo,

informujemy, że w punktach szczepień prowadzonych przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, przyspieszenie terminu podania drugiej dawki preparatu jest możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach losowych. Wynika to z ogromnego zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19, prowadzonymi przez naszą placówkę oraz opracowanymi wcześniej harmonogramami szczepień i zaplanowanymi dostawami szczepionek.

Tym samym informujemy, że zgodnie z komunikatami MZ od 17 maja 2021 r. planowane są zmiany terminów podania drugiej dawki preparatu. Okres ten w przypadku szczepionki firm: Moderna i Pfizera ma się skrócić się z 42 do 35 dni, a w przypadku szczepionki firmy AstraZeneca z 84 do 35 dni. Skrócenie terminów dotyczyć będzie osób, które od 17 maja będą się zapisywały na szczepienia.

Osoba, która została zaszczepiona pierwszą dawką i oczekuje na podanie drugiej dawki– może przyspieszyć termin szczepienia tylko w wyjątkowych sytuacjach losowych. W tym celu należy przesłać na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. wniosek o zmianę terminu szczepienia, wskazując:

1.Imię i nazwisko
2.Pesel
3.Telefon
4.Data przyjęcia pierwszej dawki
5.Preferowana data podania drugiej dawki
6.Powód zmiany terminu szczepienia
7.Do wniosku należy dołączyć skan dokumentu potwierdzającego konieczność przyspieszenia szczepienia (np. potwierdzenie z datą przyjęcia do szpitala)

Wskazując zmianę terminu szczepienia drugą dawką należy zwrócić uwagę aby odstęp pomiędzy pierwszą a drugą dawką nie był mniejszy niż 35 dni.Wybranie preferowanego terminu szczepienia przez wnioskującego nie jest jednoznaczne z gwarancją szczepienia we wskazanym terminie, Jest to podyktowane między innymi: dostępnością szczepionek, organizacją procesu szczepień w tym: dostępnością wolnych miejsc, liczbą osób zarejestrowanych do szczepień pierwszą dawką.

 

Studenci materiały szkoleniowe i informacje

materialy_szkoleniowe.jpg
Obraz_421.jpg

BIP

bip_maly.gif