Autobus MPK dla pracowników szpitala tymczasowego

Autobus MPK dla pracowników szpitala tymczasowego


Specjalną linię autobusową uruchomiło we wtorek, 9 marca, wrocławskie MPK. Połączenie powstało z myślą o pracownikach szpitala tymczasowego przy ul. Rakietowej (Muchobór Wielki), który właśnie rozpoczął działalność.

Autobus został udostępniony przez miejskiego przewoźnika na prośbę wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, który został wytypowany do prowadzenia placówki dla chorych na COVID-19.

- Wśród pracowników szpitala tymczasowego znajdzie się wiele osób z naszej załogi, które dotąd pracowały przy ul. Borowskiej lub na tzw. kampusie Curie-Skłodowskiej, a więc stosunkowo blisko centrum miasta. Dojazd do pracy w odległej placówce przy ul. Rakietowej byłby dla nich zapewne kłopotliwy, dlatego cieszymy się, że MPK przyszło nam z pomocą - mówi Barbara Korzeniowska, zastępca dyrektora ds. lecznictwa otwartego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Specjalne połączenie MPK będzie kursowało od poniedziałku do niedzieli. Początek trasy znajdzie się na pl. Dominikańskim, skąd autobus pojedzie - przez pl. Jana Pawła II - na ul. Rakietową 33 (Muchobór Wielki).

TRASA:

pl. Dominikański - pl. Jana Pawła II - ul. Rakietowa 33
Godziny odjazdu: 6.00, 18.00 (przystanek na pl. Jana Pawła II: 6.10, 18.10)

Rakietowa 33 - pl. Jana Pawła II - pl. Dominikański
Godziny odjazdu: 7.15, 19.15


- Będą to jedyne przystanki na trasie, więc śmiało można nazwać połączenie "ekspresowym". Lekarze i pielęgniarki codziennie walczą o nasze zdrowie. Mam nadzieję, że zapewnienie im takiego specjalnego dowozu, odejmie im zmartwienie w postaci dostania się do szpitala przy ulicy Rakietowej - mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław i dodaje: - Gwarantując bezpieczny i szybki dowóz medyków do szpitali, zapewniamy też bezpieczeństwo pacjentom, których będą mieć pod swoją opieką.

Nie jest to pierwsza pomoc, jaką otrzymali pracownicy i studenci Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Jesienią ubiegłego roku spółka MPK udostępniła specjalne połączenie między tzw. kampusem Curie-Skłodowskiej oraz ul. Borowską. Prezes Krzysztof Balawejder zapewnia, że obie specjalne linie autobusowe będą kursowały tak długo, jak długo będzie zapotrzebowanie ze strony ich użytkowników.Zdjęcie i grafika: MPK Wrocław