Santander Bank Polska wspiera małych pacjentów USK

Santander Bank Polska wspiera małych pacjentów USK„Klub Płomyka” - pokój przeznaczony do odpoczynku i zabawy, stworzyła z myślą o pacjentach Klinki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, Fundacja Santander Bank Polska.


Klub mieści się w jednym z pomieszczeń na terenie kliniki, które fundacja wyremontowała oraz wyposażyła w meble, sprzęt AGD i RTV oraz zabawki.


- Odwiedzając klinikę stwierdziliśmy, że jest to idealne miejsce do stworzenia w nim „Klubu Płomyka”, kolorowej przestrzeni dla dzieci. Chcieliśmy wprowadzić do ich tymczasowego życia trochę komfortu, a tym samym sprawić, że zapomną o chorobach i troskach - mówi Marzena Atkielska, prezes zarządu Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. I. J. Paderewskiego. Projekt „Klub Płomyka” organizacja realizuje od 2019 r. w szpitalach, domach dziecka i ośrodkach szkolno-wychowawczych w całej Polsce.


- Klub jest uwielbiany przez naszych pacjentów, a ci, którzy mogą opuszczać sale, bardzo chętnie spędzają w nim czas - przyznaje prof. Dariusz Patkowski, kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. - Nikomu pobyt w szpitalu nie sprawia przyjemności, a już zwłaszcza pełnym energii dzieciom. Miejsce to jest dla nich namiastką własnego pokoju czy placu zabaw. Szpitalowi, jak powszechnie wiadomo, trudno byłoby wygospodarować środki na taką inwestycję, bardzo więc doceniamy gest fundacji.


„Klub Płomyka” jest podzielony na dwie strefy. Pierwsza to przestrzeń dla opiekunów, przebywających z dziećmi w klinice. Jest tam mała kuchnia, stół z krzesłami oraz dwie lodówki. Druga jest dedykowana dzieciom. Znalazły się w niej bujany fotel, kanapa, ustawiona przed telewizorem oraz zabawki - m.in. indiański namiot, mała drewniana kuchnia czy tablica magnetyczna, na której można malować obrazy. Całe pomieszczenie jest pełne kolorów, a ściany zdobią naklejki, przedstawiające leśne zwierzęta.


Dodatkowo Fundacja Santander Bank Polska zaaranżowała poczekalnię w Izbie Przyjęć Poradni Chirurgii Dziecięcej, w której stworzyła mały plac zabaw, umilający pacjentom czas przed wizytą u specjalistów.


Fot. USK Wrocław