Informacje na temat szczepień


Szczepienie 16- i 17-latków


W poniedziałek, 17 maja 2021 r. Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu rozpoczął szczepienia 16- i 17-latków. Nastolatki są szczepione preparatem firmy Pfizer, jedyną szczepionką dopuszczoną przez Europejską Agencję Leków do stosowania u osób powyżej 16 r.ż.

Nastolatki, którym zostało wystawione e-skierowanie na szczepienie przeciwko Covid-19, aby wziąć udział w szczepieniu, muszą pamiętać o zabraniu na wizytę podpisaną przez ustawowego opiekuna zgodę na szczepienie przeciwko Covid-19 znajdującą się w kwestionariuszu szczepień.

Kwestionariusz można pobrać  tutaj   lub wypełnić na miejscu w punkcie szczepień.

Kwestionariusz wypełnia zarówno osoba szczepiona, jak i rodzic lub opiekun prawny nastolatka.


Na szczepienie można zapisać się poprzez:
- bezpłatną infolinię czynną całodobowo– 989
- elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na www.pacjent.gov.pl
- osobiście w punkcie szczepień Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego
Apel o przestrzeganie terminów szczepień


Szanowni Państwo, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, zwracamy się z prośbą o przestrzeganie terminów szczepień, na które otrzymujecie zaproszenia drogą SMS-ową.


Każdy pacjent otrzymuje w wiadomości SMS datę i godzinę, o której powinien stawić się w punkcie szczepień. Zgłoszenie się kwadrans przez zaplanowanym szczepieniem w zupełności wystarczy, aby wypełnić stosowny formularz (możecie zrobić to również wcześniej w domu - Kwestionariusz do pobrania i przygotować się do wizyty. Stosowanie się do powyższych zasad, pozwoli zachować podstawowe zasady reżimu sanitarnego i przyczyni się do poprawy Państwa bezpieczeństwa. Informujemy też, że w naszych punkach szczepimy wyłącznie osoby, które otrzymały od nas zaproszenie i znajdują się na liście pacjentów, którą dysponujemy.
  

Wznawiamy szczepienia dla tzw. grupy zero


Szanowni Państwo, decyzją Ministerstwa Zdrowia w okresie od 08.03.2021-do 21.03.2021 wznowione zostają szczepienia Grupy 0 pierwszą dawką. Szczepienia te wykonywane będą tylko i wyłącznie produktem firmy Astra Zeneca. Ograniczenie wiekowe 18-69 lat. Szczepienia będą realizowane tylko dla pacjentów posiadających e-skierowania.


Czytaj dalej...

   

Jak przygotować się do szczepienia?


Zapraszamy Państwa do zapoznania się z zaleceniami dla seniorów, którzy mają zaplanowane szczepienia przeciwko COVID-19 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Przypominamy, że punkt szczepień dla osób po 80. roku życia znajduje się przy ul. Borowskiej 213.

 

Czytaj dalej...

 
  

Druga dawka szczepienia dla tzw. grupy zero


Od poniedziałku, 25 stycznia, druga dawka szczepionki dla osób z tzw. grupy zero będzie podawana tylko w punkcie przy ul. Skłodowskiej-Curie 50-52. Przy ul. Borowskiej 213 szczepieni będą jedynie seniorzy.

Czytaj dalej...

  

  

Zmiana terminów szczepień przeciwko COVID-19


Informujemy Państwa, że z przyczyn od nas od niezależnych, od niedzieli (17 stycznia) jesteśmy zmuszeni częściowo ograniczyć liczbę szczepień przeciwko COVID-19, prowadzoną w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

Czytaj dalej...

  

  

Odczyny poszczepienne i niepożądane działania produktów leczniczych


W związku z prowadzoną akcją szczepień przeciwko COVID-19, Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu przypomina o obowiązku zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) oraz niepożądanych działań produktów leczniczych (NDPL), które mogą wystąpić u pacjentów w czasie szczepień.

Czytaj dalej...

  

 

Studenci materiały szkoleniowe i informacje

materialy_szkoleniowe.jpg
Obraz_422.jpg

BIP

bip_maly.gif