Dzieci z Przylądka odwiedziły Papieża Franciszk

Dzieci z Przylądka odwiedziły Papieża Franciszka

3 grudnia 2018 r. zakończyła pielgrzymka do Rzymu pacjentów z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. W piątek 30 listopada dzieci spotkały się z Ojcem Świętym w Watykanie. To piąta pielgrzymka małych pacjentów – wcześniej spotkały się z Janem Pawłem II oraz Benedyktem XVI.

- Wasza życiowa droga jest trudna, bo musicie się leczyć, pokonać chorobę lub żyć z nią. Nie jest to łatwe - powiedział Ojciec Święty podczas audiencji w Watykanie w Sali Klementyńskiej. - Pomyślcie o tym, nie ma w życiu trudności, których nie można przezwyciężyć. Zwycięstwo jest inne dla każdej osoby, każdy wygrywa na swój sposób, ale zwycięstwo jest zawsze ideałem, horyzontem, by iść naprzód - dodał papież Franciszek.
- Każdemu z nas Bóg dał anioła stróża, od dzieciństwa aż do chwili, gdy jesteśmy starzy. Bóg dał go, by pomagał nam w życiu. Każdy ma swojego. Przyzwyczajcie się do tego, by rozmawiać z waszym aniołem; niech was strzeże, niech daje wam inspirację i niech prowadzi was zawsze do zwycięstwa w życiu – powiedział Ojciec Święty, którego słowa dodały dzieciom mnóstwo pozytywnej energii
– To było piękne mistyczne przeżycie – mówi prof. Alicja Chybicka, kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej USK we Wrocławiu.