Giba dający siłę w walce z chorobą

Giba dający siłę w walce z chorobą


31. maja sala seminaryjna w "Przylądku Nadziei" wypełniła się po brzegi. Kilkadziesiąt dzieci i ich rodziców oraz personel Kliniki uczestniczyło w spotkaniu z Gilberto Amauri de Godoy Filho, powszechnie znanego jako "Giba". Brazylijczyk z uśmiechem na ustach rozdawał autografy i pozował do zdjęć i dzielił się swoimi doświadczeniami w walce z chorobą nowotworową.

Po zakończeniu spotkania sportowiec poszedł odwiedzić pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia musieli zostać w salach. We wrocławskiej klinice spędził kilka godzin. Jego wizyta dodała wszystkim dzieciom i ich rodzicom wiele pozytywnej energii i oraz siły w walce z chorobą.

„Giba” były wybitnym brazylijskim siatkarzem (jego odpowiednikiem w futbolu może być Cristiano Ronaldo lub Leo Messi), kiedy miał pół roku, zachorował na białaczkę - wówczas wyleczalność wynosiła ok. 15%. Udało mu się wygrać z chorobą i odnieść wiele sukcesów w sporcie - m.in. Londyn 2012), mistrzostwo świata (Argentyna 2002, Japonia 2006, Włochy 2010), Puchar Świata (2003 i 2007), zwycięstwo w Lidze Światowej (2001, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2010) i wiele innych.

Brazylijczyk przyjaźnił się z Agatą Mróz-Olszewską (byłą wybitną siatkarką, które była leczona w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu) oraz zbierał środki na jej leczenie. 4. czerwca była dziewiąta rocznica śmierci Agaty - "Giba" umieścił na swoim profilu na Instagramie jej wspomnienie.

Natalia Kusztal


fot. Krzysztof Ziółkowski